W przypadku pomidorów technika nawlekania jest najbardziej odpowiednia do obfitej produkcji. Ilość i jakość idą w parze.
uprawa pomidorów
Jak uprawiać pomidory techniką drutową? Metoda, która nie jest nieznana, ale obecnie jest stosowana tylko przez profesjonalistów. Dzięki ich wskazówkom technikę można powtórzyć w ogrodzie warzywnym, dzięki czemu można uzyskać bogatą uprawę zarówno pod względem ilości, jak i jakości w porównaniu z metodą klasyczną. Nazywa się ją techniką nitkową i jest odpowiednia dla pomidorów. Jak to się robi?
WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE UPRAWY W OGRODZIE WARZYWNYM
Każdy, kto decyduje się na uprawę pomidorów w ogrodzie warzywnym, nie musi być ekspertem, ale nie musi też być osobą z całkowitym brakiem wiedzy i zielonego kciuka. Istnieje wiele ogólnych wskazówek dotyczących uprawy tej rośliny, z których najważniejsze obejmują
Wybór gleby
Pomidory preferują dobrze przepuszczalną glebę bogatą w materię organiczną. Przed posadzeniem pomidorów należy upewnić się, że gleba jest dobrze uprawiona i wolna od chwastów.
Nasłonecznienie
Ważne jest, aby pomidory otrzymywały co najmniej 6-8 godzin bezpośredniego światła słonecznego dziennie. Im więcej słońca otrzymają, tym lepiej będą rosły.
Wybór odmian
Istnieje wiele odmian pomidorów do wyboru, więc należy wziąć pod uwagę osobiste upodobania i lokalne warunki. Niektóre odmiany lepiej nadają się do uprawy w pojemnikach, podczas gdy inne są odporne na choroby lub dają większe owoce.
Uprawa pomidorów klastrowych
Wysiew lub przesadzanie
Możliwe jest rozpoczęcie uprawy pomidorów z nasion lub zakup sadzonek, które zostały już rozpoczęte. Jeśli zdecydujesz się wysiać nasiona, rozpocznij je 6-8 tygodni przed ostatnimi spodziewanymi przymrozkami na danym obszarze, postępując zgodnie ze szczegółowymi instrukcjami na opakowaniu nasion.
Nawadnianie
Pomidory wymagają regularnego podlewania, zwłaszcza w okresach aktywnego wzrostu i tworzenia owoców. Pamiętaj, aby dostarczać wodę równomiernie, unikając zwilżania liści, aby zmniejszyć ryzyko chorób grzybiczych.
Metoda podwiązywania pomidorów: opinie ekspertów
Technika podwiązywania pomidorów jest techniką zalecaną i wskazaną przez doświadczonych szkółkarzy. Jej największą zaletą jest to, że zapewnia pewną stabilność, która pomaga zwiększyć produkcję. Menedżerowie ogrodów rynkowych mają tendencję do przyjmowania tej techniki, która jest wykonywana w kilku prostych krokach.
Technika drutu do pomidorów
Jest to ręcznie wykonana konstrukcja z bambusowych lasek w pozycji pionowej, utrzymywana na miejscu przez drewniane tyczki, dzięki czemu może mieć silne i zwiększone wsparcie. Tyczki należy dobrze wycelować lub użyć podpór wiatrowych. Drut zostanie przymocowany wzdłuż bambusowych tyczek i konstrukcja będzie gotowa. Roślina pomidora zostanie następnie zabezpieczona poprzez skręcenie części drutu w miarę jej wzrostu. Zasadniczo co 25 cm wzrostu należy dobrze ustawić drut, podążając jego ścieżką pionowo.
Ta metoda została przyjęta i jest doskonała do utrzymania elastyczności i wsparcia rośliny w miarę jej wzrostu. Wymaga niewielkiego nakładu pracy, a materiały są naturalne, idealne do każdego rodzaju gleby lub pokrywy.